Razem z reż. Krzysztofem Wojciechowskim serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników portalu na drugi pokaz filmu "Zatruta Krew Bratnia".

Jest to film o Rzezi na Wołyniu i jej wpływie na stosunki polsko-ukraińskie. To wieloaspektowy, bogaty w materiały z czasów rodzącej się państwowości Ukrainy obraz, który niewątpliwie wymaga uwagi odbiorcy. W tle usłyszymy m.in. bardzo klimatyczny Psalm No 1 Krzesimira Dębskiego.

Jutro zamierzm zaprosić ks. Isakowicza – Zaleskiego na projekcję. Być może Ksiądz będzie miał czas. Dziękuje blogerkom chabor i ewinii za uzgodnienie warunków projekcji.

WOŁYŃ PAMIĘTAMY

W 70 ROCZNICĘ MORDU W HUCIE PIENIACKIEJ
Zrzut ekranu 2014-02-20 (godz. 10.13.06)

Mieszkańcy Huty Pieniackiej podczas żniw

Zbrodnia w Hucie Pieniackiej – dokonana 28 lutego 1944 akcja pacyfikacyjna polskiej ludności cywilnej w Hucie Pieniackiej, w wyniku której śmierć poniosło od 600 do 1500 osób. Pacyfikacji dokonali, według śledztwa IPN, żołnierze 4 Pułku Policyjnego SS złożonego z ochotników ukraińskich do SS-Galizien, pod dowództwem Oberstleutnanta Schutzpolizei[1] Siegfrieda Binza[2], wraz z okolicznym oddziałem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i oddziałem paramilitarnym składającym się z nacjonalistów ukraińskich, pod dowództwem Włodzimierza Czerniawskiego.
pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Hucie_Pieniackiej

0bm3

 

Pamiętamy i nie zapomnimy !

Karty wstępu do odebrania wcześniej w zachrystii na hasło „Obrazy, które nie kłamią”.

 

 

Wcześniejsze zaproszenie na prapremierę

Zapraszamy razem z Panem Reżyserem szkoły i domy kultury do współpracy. Chętnie zaprezentujemy nasz film, który spotkał się podczas parpremiery z dobrym przyjęciem publiczności. Wyjątkowe w tym filmie jest to, że jest on próbą intelektualnego zmierzenia się z problemem relacji polsko – ukraińskich po Rzezi, a nie koncentruje się na emocjach czy też jest przedstawieniem chronologii wydarzeń.

Jeśli ktoś nie będzie miał czasu, a chciałby film obejrzeć, to jeśli jest z Warszawy zapraszamy do Rembertowa 12.03.2014 r., ul. Gawędziarzy 8, Biblioteka Publiczna im Jana Pawła II, o godz. 18.00 www.facebook.com/events/650517054995238/

 

Jest też możliwość obejrzenia online: www.carcinka.pl/carcinka/Kontakt.html

Zrzut ekranu 2014-02-20 (godz. 10.16.00)

Zdjęcie komunijne dzieci z Huty Pieniackiej; fot. z archiwum A. Szwaji