Jakoś nie wierzę, że nie było to wcześniej zaplanowane stworzenie podgatunku frankowcy

 

Ostatnio w internecie została opublikowana bardzo ciekawa mapa tematyczna, która to przedstawia ilość % populacji dorosłych osób mających kredyty we franku szwajcarskim potocznie zwani (frankowcy).

OSdorosli.jpg

W zasadzie nic dziwnego. Tereny o zwiększonej skali rozwoju, bliżej granic zachodnich. Jednakże dla tych co nie pamiętają z lekcji historii warto przytoczyć inną mapę:

Warto przeanalizować jeszcze jeden materiał graficzny:

I tutaj pewne zdziwienie. Najbiedniejszy obszar województwo warminsko – mazurskie (dawne Prusy Wschodnie) o skali bezrobocia aż 22,4% jest czołowym obszarem zadłużonym we frankach szwajcarskich. Do pozostałych terenów dopatrzyć się można korelacji ilości bezrobocia (biedy), a ilością zaciągniętych kredytów.

Innym aspektem tego politycznego strzyżenia polskich owiec  będzie  lawinowa wysprzedaż nieruchomości.

Każdy będzie próbować sprzedać coś aby uratować chociaż trochę.

Dzisiejsza sytuacja spowodowała, że sprzedaż gotowego domu graniczy z cudem. Nawet obniżenie ceny o 50 % a nawet o 70% kończy się żadnym zainteresowaniem. Nikt nie kupuje bo nie może zaciągnąć nowego kredytu. Ceny spadają mocno w dół. Wielu liczy na to, że jak nadejdzie maj 2016 – to może uda mi się  sprzedać co jeszcze mam (ziemię rolną).

Raty kredytowe są tylko płacone dlatego bo kwoty są jeszcze niże od stawek czynszu wynajmowanych nieruchomości. Do kiedy będą płacone to bank nie wyrzuci mnie na bruk.

Dla zainteresowanych chciałbym przedstawić nowe modele wozów Drzymały dostępnych na Allegro. Cena od 15 tyś do 165 tyś za sztukę

 

 

 

 

Trochę się polepszyły warunki zamieszkania w porównaniu z dawnymi domami na kołach.

 

kurnachata