Mam już dość awantury o Jurka Owsiaka. Temat zastępczy odwraca uwagę od spraw istotnych i pogłębia podziały w społeczeństwie.

owsiak_upsidedown

Widzę dwa wyraźne obozy:

  • pierwsi widzą w nim niemalże świętego (świeckiego oczywiście)
  • drudzy cynicznego drania i cwaniaka.

Trudno znaleźć, kogoś z grupy pośredniej czy też neutralnej. Emocje, spory, inwektywy. Widoczne szczególnie na forach internetowych. I ja się pytam: a po jasną wam to cholerę?

Podejdźmy do sprawy racjonalnie, chyba uczono Was w szkole arytmetyki ?

WOŚP zbiera rocznie 35 milionów złotych. Wydatki na sektor ochrony zdrowia to około 70 miliardów.

Przynajmniej tak szacuję. 66-67 miliardów samego NFZ, dorzucę parę miliardów wydanych przez samorządy. Kwoty co złotówki nie podam,zresztą nie ma to aż takiego znaczenia.

A teraz  podzielmy kwotę 35 milionów przez 70 miliardów. Wychodzi jedna dwutysięczna czyli pół promila. Jedna dwudziesta procenta.

0,5 ‰

Czyli coś jakby torebka zupki „Gorący  Kubek” w relacji do waszej pensji. Dużo to  ?

A jeśli weźmiemy pod uwagę iż dary to gdzieś połowa kwoty to wyjdzie jakieś 0,25 ‰. Pomóc to wiele nie pomoże, zaszkodzić nie zaszkodzi. Ot tyle co kropelka wody dodana do garnka.

I o co ta cała wrzawa ? Nie ma w Polsce pilniejszych problemów ?

Co rok impreza, wielu się nieźle bawi, mają poczucie zrobienia czegoś pożytecznego. Dla  całości polskiej służby zdrowia praktycznie bez znaczenia. Ruch w mediach, owszem.

coins-UK-in-glass-money-pot-gallon-wine-jar-pocket-money-change-collected-over-many-years-26-DHD-1024x768[1]

Wścibscy dziennikarze podliczają ceny chińskich ręczników wiszących w łazience Owsiaka  …

A tymczasem w dziwny sposób omsknęło się 19 miliardów złotych rąbniętych (w świetle prawa) z OFE. Temat zastępczy robi swoje.

Nie uwierzę aby Owsiak był wcieleniem szatana. Na anioła też nie wygląda.  Stare porzekadło mówi iż prawda leży zwykle po środku … Być może. Na własny użytek mam też zupełnie inną hipotezę ale nie chce mi się o niej pisać.  Bo i po co dolewać oliwy do ognia ? Moje intencje są wręcz przeciwne.

MatkaKurka hołubiony, w czasach gdy wypisywał paszkwile na PiS i braci Kaczyńskich. Obecnie bloger jest przez swoich byłych fanów gremialnie potępiony.

A ja liczę iż jego sprawa sądowa z Owsiakiem przewietrzy zatęchłą atmosferę. W tą czy w tamtą stronę. Biegli sądowi przeanalizują księgi rachunkowe WOŚP i spółki Złoty Melon. Może dojdzie jeszcze Mrówka Cała.

Sensacji się nie spodziewam … Ma gość rodzinę na utrzymaniu więc pewnie dał jej coś zarobić … ale legendarnych skarbów Ali Baby chyba nie znajdą.

Moi Drodzy. Szkoda czasu na duperele. Nie ma to w Polsce wiele ważniejszych spraw ? A pogłębianie już istniejących podziałów, w błahej sprawie, to jakiś ponury bezsens.

 


kontynuacja tematu "Co znajdą w słoikach Owsiaka ?" jestesmytu.pl/2014/02/co-znajda-w-sloikach-owsiaka