Występ formacji Grin Piss rozpoczął kolejną edycję festiwalu w Jarocinie. Przed uczestnikami imprezy trzy dni wyjątkowych wrażeń.

 

 

 

 
Koncerty takich sław jak Farben Lehre, Apocaliptica, Myslovitz oraz zamykający pierwszy dzień Festiwalu koncert zespołu Armia trwający do prawie 3 nad ranem.
 
Pomimo zapowiedzi nie odbędzie się zapowiadany koncert grupy The Subways, który nie przybędzie z powodu choroby wokalisty Billy’ego Lunna. W miejsce The Subways do programu Festiwalu dołączyła Luxtorpeda.
 
Podczas przerw w koncertach na dużej scenie na Red Bull Tourbus odbędzie się kolejny etap konkursu Rytmy Młodych. Zespoły zawalczą o występ na głównej scenie Jarocina podczas ostatniego dnia imprezy. 
 
Laureat nagrody publiczności zostanie uhonorowany prestiżowym “Złotym Kamelonem”. Instytut Adama Mickiewicza, po raz drugi ufundował specjalną nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Zwycięska kapela będzie miała możliwość profesjonalnej rejestracji materiału na płytę w Studiu Marcina Prusiewicza.
 
 
Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych – powstał w najbardziej popularnej formie w 1980 r. z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, chociaż festiwale muzyczne odbywały się tutaj już od 1970 roku, kiedy to zadebiutowała skromna impreza muzyczna organizowana przez jarociński klub Olimp z inicjatywy Krzysztofa Wodniczaka.
 
Dość długo był największym festiwalem muzyki młodzieżowej, głównie rockowej w państwach Bloku wschodniego.
 
W 1994 odbył się ostatni festiwal przed reaktywacją w 2005 roku. Miał wystąpić zespół Armia, jednak na skutek pobicia przez przyjezdnych punków gitarzysty zespołu, Michała Grymuzy, występ ten został odwołany. W tym roku na festiwalu miały miejsce duże zamieszki i starcia z ochraniającą, ale i dopuszczającą się prowokacji policją. Rynek i okoliczne ulice zostały zdewastowane, powybijane szyby wystawowe w sklepach, płonące śmietniki pamięta do dziś niejeden mieszkaniec Jarocina.
 
W 2005 roku IPN na zaproszenie burmistrza Jarocina zorganizował wystawę pt. Jarocin w obiektywie bezpieki. Wówczas to zrodziła się idea zorganizowania koncertu nawiązującego i przypominającego o festiwalu z lat socjalizmu. Koncert zorganizowany został przez pospolite ruszenie, wolontariuszy i urzędników, w starej formule dwudniowej imprezy, pod nazwą: Jarocin PRL Festiwal.
 
W lipcu 2010 roku Jarocin Festiwal obchodził 30-lecie powstania i odnotował rekord sprzedanych biletów od wznowienia imprezy w 2005.
 
Ciri