Po wielu perypetiach otwieramy nasz portal. Zapraszamy wszystkich chętnych. Do czytania, pisania i komentowania.

wracamy

 

Krótka wyprawa w przeszłość:

Zaczęło się od styczniowej rebelii na Nowym Ekranie. Nie ukrywam iż z biegiem czasu moja ocena tych wydarzeń (i mojego udziału) ewoluuje …

Z entuzjazmem i nieodłącznymi kłopotami, zaczęliśmy budować nowy portal. Nie wszyscy przetrwali próbę czasu i charakteru. Nie ukrywam głębokiego rozczarowania paroma osobami.

3obiegredakcja

No i poznaliśmy Piotra. Bez niego nie dało by się zrealizować projektu. Jest trzeźwo myślącym, niezależnym businessman’em w stylu amerykańskim. To daje nadzieję iż nowy portal będzie stał na solidnych, ekonomicznych podstawach. A nie jest to w Polsce normą, niestety.

Zrzut ekranu 2013-12-28 (godz. 14.49.37)

Obecny kształt portalu wyłonił się dopiero w sierpniu. Była to trzecia próba. Prace trochę się przeciągnęły …

banner_jestesmytu_25procent[1]

Będzie jeszcze modyfikowany. Tak więc nie zdziwcie się widząc go w zmodernizowanej szacie graficznej z rozbudowanymi funkcjami. Apeluję o zgłaszanie wszelkich uwag co do błędów oprogramowania, niedociągnięć jak również wniosków racjonalizatorskich 🙂  Przyjmiemy je z wdzięcznością. Wasza krytyka nam pomoże.

 

Krótko o profilu portalu.

W odróżnieniu od dużej ilości portali blogowych i dziennikarstwa obywatelskiego nie zamierzamy wdawać się w „przeciąganie liny” pomiędzy PiS a PO (aczkolwiek mamy jasne sympatie i nie ukrywamy ich).

Nie rezygnujemy z tematów politycznych, jednakże schodząc z obłoków zajmiemy się nimi od strony bardziej praktycznej. Weźmy choćby coś takiego jak technologia i innowacyjność. Wspieranie drobnych i średnich przedsiębiorców, ludzi którzy dzielnie radzą sobie w tych trudnych czasach i warunkach …

avant_gtt

Wsparcie niezależnych przedsiębiorców będzie nie tylko werbalne. Na bazie portalu chcemy utworzyć platformę wymiany informacji jak również dóbr i usług. Wszelkie Wasze inicjatywy i propozycje dokładnie przeanalizujemy.

Istnieje cała masa tematów, którymi nie zajmują się media głównego nurtu. Niektórych wręcz unikają. Tu jest nasza rola jako portalu niezależnego dziennikarstwa obywatelskiego. Podkreślam to słowo: obywatelskiego.

Nazwa Jesteśmy Tu sugeruje (a przynajmniej taka była intencja)  świadomość naszej lokalizacji jako kraju i uwarunkowań geopolitycznych. Dotyczy to i obronności Polski jak i współpracy w naszym regionie Europy, tego co się dzieje u sąsiadów. Tematów znajdzie się multum.

Z otwartymi ramionami witamy tych, którzy będą mieli czelność i odwagę śmiało pisać i dyskutować. Przełamujmy stereotypy korzystajmy z wolności słowa ile się da.

Do dzieła zatem. Otwierajmy blogi, piszmy, dyskutujmy …

 

krótko o mnie:

W Nowym Ekranie pisałem na tematy Nauki i Techniki, ze szczególnym naciskiem na astronautykę, która może, lada rok, niespodziewanie stać się nową wielką dziedziną gospodarki, podobnie jak informatyka trzy dekady temu. Tematy te chcę kontynuować. Udało mi się też zaimportować moje teksty publikowane ongiś na NE a obecnie zablokowane. Są tutaj.

Chciałbym też przybliżyć coś tak obecnie zapomnianego jak polska nauka i technika. Pomimo marginalizowania i niedofinansowania pozostały zespoły, ludzie i firmy, których osiągnięcia są na najwyższym światowym poziomie.

vigo-curiosity++

W Nowym Ekranie udało nam się zrealizować reportaż z laboratorium mechatroniki Centrum Badań Kosmicznych. Tam powstają unikalne przyrządy umieszczane w satelitach i sondach międzyplanetarnych. Innym był reportaż z podwarszawskiej firmy VIGO – światowego leader’a w technice podczerwieni. High-Tech.  Ich czujniki poleciały na Marsa w łaziku Curiosity a kupują u nich nawet tak wymagający klienci jak armie USA i Izraela.

Mam nadzieję iż pójdziemy również tą drogą.