Razem z reż. Krzysztofem Wojciechowskim serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników JESTEŚMY.TU na kolejny pokaz filmu "Zatruta Krew Bratnia". Wstęp wolny.

 

20 listopada, w czwartek, o godz. 19.00, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Bogusława Kowalskiego odbędzie się w podziemiach Katedry Warszawsko – Praskiej

mapa.targeo.pl/katedra-warszawsko-praska-sw-floriana-warszawa~5248659/atrakcja-turystyczna/adres

pokaz filmu Zatruta Krew Bratnia w reżyserii Krzysztofa Wojciechowskiego, przy którego powstaniu miałam swój skromny udział (montaż).

c848d5d824d6d61f88786948fed6f02f,14,0

Zatruta Krew Bratnia to film o Rzezi na Wołyniu i jej wpływie na stosunki polsko-ukraińskie. To wieloaspektowy, bogaty w materiały z czasów rodzącej się państwowości Ukrainy obraz, który niewątpliwie wymaga uwagi odbiorcy. W tle usłyszymy m.in. bardzo klimatyczny Psalm No 1 Krzesimira Dębskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=BDNM_nK-s7A

 

Podziemia są bardzo pojemne, jak zapewnia ksiądz proboszcz spokojnie zmieści się 200-300 osób, tak więc każdy kto przyjdzie na pewno się zmieści.

Florian-podziemia

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli już: obecny (Artur Konrad) i były Prezes (Andrzej Siedlecki) ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy AK. Trwają starania o ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego, świadków wołyńskiego ludobójstwa oraz o inne osoby, które publicznie dają świadectwo, że sprawa ludobójstwa wołyńskiego nie powinna być zamiatana pod dywan w imię źle rozumianego pojednania polsko – ukraińskiego.

armiakrajowa-lagiernicy.pl/

 

Po projekcji (54 min.) przewidywana jest dyskusja o filmie i stosunkach polsko – ukrańskich.

 

Proszę o Was rozpowszechnienie linka do tej notki, zaproście też swoich znajomych. Warszawiacy i okolice – obecność obowiązkowa !