Otóż zapraszam na łamy tegoż portalu. Jest on dla Was otwarty. Piszcie i dyskutujcie.

marsz-pokojowy

Niezależnie od losów referendum czeka nas ciężka przedwyborcza jesień. Początki zamieszania już widać a będzie jeszcze ciekawiej …

Status quo establishmentu zostało zagrożone. Społeczeństwo się przebudziło. Z ideą JOW jakoś by sobie poradzili ale z wielotysięczną amią Kukiza to już nie będzie takie proste. Spróbują rozbić powstający ruch. Świadomie używam zaimka osobowego ONI. Wiemy o co chodzi…

Za największe osiągnięcie Pawła Kukiza uważam wzniecenie pozytywnego fermentu i przebudzenie trzech milionów wyborców. Być może to historyczny początek procesu przemiany III RP w świadome społeczeństwo obywatelskie.

I to trzeba utrzymać za wszelką cenę.

Nie da się ukryć, iż podporą sukcesu jest Internet i media społecznościowe.  ONI mają tradycyjne media ale w sieci możemy poszaleć po swojemu. Oczywiście w granicach. Portale społecznościowe są działalnością komercyjną.  To nie my ustalamy tam reguły lecz ich właściciele, podatni na zewnętrzne naciski.

Rozwijajmy zatem własną, niezależną sieć portali, vortali, witryn dyskusyjnych…  Rozpoczęli to niezależni blogerzy i dziennikarze po 10 kwietnia 2010. Kontynuujmy. Internetu nie wyłączą gdyż stanęło by wszystko.

Jestesmytu.pl jest małym portalikiem, jednakże zaopatrzonym narzędzia do prowadzenia blogów i dziennikarstwa obywatelskiego.  Posługiwanie się nimi jest łatwe, szczególnie dla osób, które już zetknęły się z witrynami bazującymi na WordPress. Tu nie ma cenzury. Może stać się oczkiem tej sieci. To już zależy od Was. Jest kilka przyjaznych portali, przykładem moze być pressmania.pl, ten będzie kolejnym.

Portal jest umieszczone na prywatnym, niezależnym serwerze. A więc nie wystarczy odpowiednio groźny telefon do korporacji zarządzającej siecią 😛

Tu możecie przedstawiać swoje poglądy, opinie, ogłaszać apele… Dyskutować.

Tekst, umieszczony na forum społecznościowym, zniknie za horyzontem zdarzeń już po paru godzinach. W szczęśliwszych wypadkach paru dniach. Tutaj nie.  Ty zadecydujesz kiedy go zmienić, usunąć lub przywrócić starą wersję. W każdej chwili masz dostęp. Natomiast na społecznościach możesz udostępniać linki do swoich publikacji.

Możesz się zarejestrować pod dowolnym (lepiej unikalnym) nickiem lub też imieniem czy nazwiskiem. To zależy od
Ciebie. Możesz zachować anonimowość. Podobnie też można komentować wpisy.

634629456095706691[1]

Po rejestracji proszę wysłać informację na pirx@jestesmytu.pl . Tam też proszę kierować info, że Twój tekst jest gotów do publikacji. No i oczywiście wszelkie pytania.

Mam na tym portalu uprawnienia admina, właściciel portalu oraz serwera jest poinformowany o inicjatywie.

Mamy stronę na Facebook www.facebook.com/JestesmyTu . Tam też można kierować pytania.

 

poprzedni wpis: Armia Kukiza


P.S. zdjęcie tytułowe wziąłem z  www.facebook.com/kukizsilesia